Indesign – Jak vytvořit časopis – 3. díl
15.12.2013
Nejlepší Google loga – Druhá polovina roku 2013
24.1.2014
Ukázat vše

Indesign – Základní interaktivní prvky v Indesignu

indesignV dnešním článku se podíváme, jak na vytvoření základních interaktivních prvků v Indesignu. Naučíte se vytvořit navigační tlačítka stránek, odkazy na web a poslání e-mailu na adresu s předvyplněným “předmětem mailu”.

– reklama Google Adsense –


Indesign už dávno není jen programem na zalamování textů. Kromě animací a různých efektů, umožňuje vložit do dokumentu interaktivní prvky. Můžete tak čtenáře odkázat na www stránky, vytvořit pdf s proklikávacími tlačítky, nebo třeba odkázat na stažení nejnovějšího ceníku vašich produktů.

  

Proč Interaktivita?
Interaktivita vám umožní pomocí prolinku (odkazu) číst pokračování článku vašeho PDF třeba na firemních (produktových) stránkách, nebo jen čtenáře provede pomocí proklikávacích tlačítek PDF dokumentem. Elektronické PDF může sloužit jako varianta newsletteru, která není v html, ale ve formátu PDF.

 

Jak složité je vytvořit interaktivní PDF?
Je to velmi jednoduché. Pomocí jedné funkce Indesignu, která se jmenuje “Hyperlinks” dokážete všechny zmíněné funkce. Jak na to vám detailně ukáže naše nekomentované video.

interaktivni prvky
– reklama Google Adsense –dtpko.cz
dtpko.cz
Stránky dtpko.cz byly založeny v roce 2013. Tento web je moje volnočasová aktivita. Za jakoukoli podporu tohoto projektu moc děkuji... Kurzy: www.dtpko.cz/kurzy1 Patreon: www.patreon.com/dtpko Donate: www.dtpko.cz/donate1 kontakt: redakce@dtpko.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *