6 tipů pro Adobe Photoshop
28.8.2019
3 tipy pro Adobe Photoshop
14.10.2019
Ukázat vše

Photoshop – Pokročilejší editace fotografie

Dost často se stává, že potřebujeme zásadním způsobem pohnout s kompozicí celé fotografie. Ve starších verzích Photoshopu by to byla práce na delší dobu a vše by se muselo dělat patrně ručním retušováním. Dnes je to díky novým nástrojům naštěstí jinak.

 

– reklama Google Adsense –


Když se mě někdo zeptá, jestli je nějaký zásadní rozdíl ve starším Photoshopu např. verze 4/5 a nejnovějším verze CC moje odpověď zní, že v základních funkcích ani tak né, ale dost značná v těch pokročilejších a v urychlovacích nástrojích. Vše je naštěstí způsobeno tím, že vývojaři v Adobe nespí a plní s každým update své evoluční plány a přicházejí nástroje, které zásadním způsobem změnily styl pokročilejších úprav fotografie (no trošku jsem tu chválu možná přehnal :-). Jmenovitě třeba “vyplnit podle obsahu” vybrat a maskovat, nebo například přesun objektu spojeného s pozadím atd.

To, že jste majitelem nejnovějšího Photoshopu CC však ještě neznamená, že vám vše půjde samo, snadno a lehce oproti starším verzím Photoshopu. K tomu aby to tak bylo, musíte mít o nových technologiích i dostatečný přehled.

V novém Photoshopu jsou z velké části všechny urychlovače a automatizované procesy efektivnější a o dost rychlejší, než tomu bylo kdykoli dříve. Já osobně jsem si nedávno zkoušel udělat něco ve Photoshopu verze 4.0 😀 no upřímně… dneska by se mi tam některé retuše prodloužily minimálně o polovinu času jestli né o víc.Tutoriál, který byl publikován na kanálu dtpko.cz využívá právě nejnovějšího nástroje ve Photoshopu CC a tím je nastavitelné “vyplnit podle obsahu” díky tomuto nástoji je přesun hlavních objektů i na složitějším pozadí celkem hračka a v tutoriálu se vejdeme do deseti minut. Není potřeba více popisovat a jestli vás zajímají pokročilejší editace fotografie mohu vám tento tutoriál, který můžete spustit zde nebo pod tímto článkem jen doporučit.

 

 
– reklama Google Adsense –dtpko.cz
dtpko.cz
Snahou portálu dtpko.cz je vytvářet takový obsah, který není jen odborný. Snažím se zde publikovat články i pro pobavení a inspiraci. Portál dtpko.cz byl založen roku 2013. redakce@dtpko.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *