Photoshop – Změna hloubky ostrosti fotografie a přidání efektního světla
14.2.2020
Ateliér v Továrně je více než jen místo k focení
16.3.2020
Ukázat vše

Photoshop – Ze stínu do efektního světla

Ze stínu do efektního světla se jmenuje další tutoriál, který jsem umístil na kanál dtpko Youtube. Ukážeme si kombinaci několik kroků, které nám můžou zachránit třeba i špatně nasvícenou fotografii.

 

– reklama Google Adsense –


Postup záměrně aplikuji na obyčejnou, né moc kvalitní JPG fotku. Začneme úpravami v Camera RAW a postupně budeme přidávat několik vrstev úprav. Čeká nás kompletní vymaskování postavy přes výběr a zpřesnění masky a fotografii vyměníme i kompetní pozadí. Ukážeme si jak aplikovat masku na celou skupinu vrstev a dojde i na několik užitečných zkratek. Na závěr přidáme i dva efektní LUT filtry na dokreslení celkové atmosféry.

Tutoriál je určen pro středně pokročilé uživatele Adobe Photoshop a video má lehce přes osm minut. Nezapomeňte, že kompletní podklady nejen pro tento tutoriál si můžete stáhnout přes PATREON dtpko.cz.
 


– reklama Google Adsense –dtpko.cz
dtpko.cz
Stránky dtpko.cz byly založeny v roce 2013. Tento web je moje volnočasová aktivita. Za jakoukoli podporu tohoto projektu moc děkuji... Kurzy: www.dtpko.cz/kurzy1 Patreon: www.patreon.com/dtpko Donate: www.dtpko.cz/donate1 kontakt: redakce@dtpko.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *