Fotografické zátiší 1. díl
2.8.2016
Photoshop – Rychlá retuš obličeje
7.9.2016
Ukázat vše

Photoshop – Snadné vytvoření efektu světla v interiéru

Prázdniny se pomalu blíží ke svému konci a my přínášíme poslední prázdninový videotutoriál ve kterém se budeme zabývat opět světelným efektem. Tentokrát to bude světlo v interiéru a během šesti minut vytvoříme v našem videu volumetrické světlo za pomoci základních nástrojů photoshopu.

 

– reklama Google Adsense –


Světla ve fotografii, nebo v 3D grafice mě vždy fascinovaly. Vzpomínám si na dobu, kdy jsem na staré AMIZE 1200 redneroval 36 hodin světelný efekt, a když se něco nepodařilo, a chtěl jsem nastavení upravit a “přepočítat”, na výsledek jsem si počkal opět skoro dva dny. V 3D programech jsem většinou jako první zkoumal světla a hledal různá nastavení pro různé světelné efekty.

Vytvořit světelný efekt v 2D editoru jako je Photoshop, není problém a krom základních efektů, které Photoshop obsahuje, (odlesk objektivu,  galerie světel, oheň aj.) existuje i plná řada modulů navíc, které se dají doinstalovat a generovat slušné efekty na světlo.

Udělat světlo za pomoci pluginu, není žádná věda, ale nastavit vše pomocí základních nástrojů Photoshopu, je pro mě daleko zajímavější. V minulém videotutoriálu jsme si ukázali, jak na efekt slunečního světla zde. Dnes budeme vytvářet světlo v interiéru a půjde o celkem snadný postup z dobrým výsledkem. Více už dnešní video zde. Zdrojový soubor train.psd ke stažení. 
– reklama Google Adsense –dtpko.cz
dtpko.cz
Stránky dtpko.cz byly založeny v roce 2013. Tento web je moje volnočasová aktivita. Za jakoukoli podporu tohoto projektu moc děkuji... Kurzy: www.dtpko.cz/kurzy1 Patreon: www.patreon.com/dtpko Donate: www.dtpko.cz/donate1 kontakt: redakce@dtpko.cz

2 Comments

  1. Petr napsal:

    Velmi pěkný návod, najdu někde originální fotku na vyzkoušení?
    děkuji Petr

  2. Profile photo of dtpko.cz dtpko.cz napsal:

    Link na zdrojový soubor je v popisku videa přímo na YouTube a dávám ještě k článku nad videosreenshot odkaz na stažení train.psd 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *