Co nového nám přinese Photoshop CC 2018
18.10.2017
Photoshop – Jednoduchý efekt na zvýraznění jakékoli fotografie
12.11.2017
Ukázat vše

Photoshop – Přesné obarvení objektů nebo částí fotografie

V některých retuších a montážích nastává situace, kdy potřebujeme nejen změnit barvu nějakého objektu, ale potřebujeme někdy tuto barvu změnit na absolutně přesné hodnoty. Jak postupovat, pokud chci ve Photoshopu cokoli obarvit na přesnou barvu, si ukážeme v tomto tutoriálu.

 

– reklama Google Adsense –


Přebarvení objektů ve Photoshopu, to je činnost bez které se řada retuší a úprav fotografií neobejde. Asi každý, pokud není ve Photoshopu úplný začátečník, má nějaký svůj styl přebarvení objektů. Photoshop těchto možností nabízí opravdu hodně. I na našem serveru a kanálu dtpko Youtube byly některé základní techniky přebarvení popsány. Jmenujme alespoň některé, jako například odstín a sytost, míchání kanálů, selektviní barvy, přes různé režimy vrstvy jako “Barva” (color), nebo “Odstín” (Hue).

V tutoriálu, který je publikován na kanálu dtpko Youtube zde, je popsán postup, kde pomocí vzorkování barev nástrojem kapátko a využití hodnot barevného prostoru LAB celkem snadným způsobem obarvíme objekt, nebo část fotografie na absolutně přesné hodnoty.

Využijeme k tomu hodnoty zdrojové barvy v podobě malého objektu, který umístíme do naší montáže a hodnoty barev objektu, který chceme obarvit k nim přizpůsobíme pomocí křivek. Tento proces přebarvení bude probíhat v barevném prostoru LAB. Tento barevný prostor má zvlášť oddělenou světelnou složku od té barevné. Díky tomuto separování se objekt obarví do přesné barvy a zachovají se mu přirozené stíny a světla.V našem tutoriálu budeme v první části přebarvovat tričko na přesnou barvu a v té druhé si ukážeme že se pomocí vzorkování barev dá dobře doladit i fotografie v prostoru CMYK.

Více asi k tomuto tutoriálu prozrazovat nebudeme, a pokud vás zajímá postup jak dosáhnout přesné barvy při přebarvení objektu, nebo fotografie, můžete shlédnout tutoriál, který trvá 11:41 minut zde, nebo pod tímto článkem.
– reklama Google Adsense –dtpko.cz
dtpko.cz
Snahou portálu dtpko.cz je vytvářet takový obsah, který není jen odborný. Snažím se zde publikovat články i pro pobavení a inspiraci. Portál dtpko.cz byl založen roku 2013. redakce@dtpko.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *