Photoshop – Základní triky pro rychlou montáž
6.4.2016
Photoshop – Jak se dělá reklama na MS v hokeji
28.4.2016
Ukázat vše

Photoshop – Maskování vlasů a jak udělat přesnou masku

Maskování vlasů je téma, které by si zasloužilo samostatný více dílný seriál. Důvodem není složitější technika, ale aplikování individuálních postupů na různě zbarvené vlasy. Občas totiž nastane problém s maskovaným objektem, že některé postupy nelze obecně aplikovat. Dnes si jeden univerzální postup, který funguje ve většině situací ukážeme. 

 

– reklama Google Adsense –


V dnešním tutoriálu na kanálu dtpko YouTube si ukážeme dvě techniky maskování vlasů a probereme si postup, který v náročných situacích funguje téměř vždy. Ideálního výsledku dosáhneme při použití obou těchto technik současně.

V první části našeho videa budeme vytvářet masku v režimu kanálů, kde si za pomoci photoshopových nástrojů zesvětlení a ztmavení vytvoříme ideální výběr pro následné oddělení fotky od pozadí a přesunu na pozadí nové.

V druhé části ze budeme věnovat zpřesnění masky, úpravě a nastavení parametrů tohoto skvělého nástroje. Nakonec pomocí obou těchto technik vytvoříme výsledný obraz, kde bude hlavním motivem modelka, vymaskovaná na pozadí, včetně jemných vlasů okolo hlavy.Věřím, že tato technika pro vás nebude složitá. Pokud jste dříve považovali maskování vlasů za nepříjemnou činnost, po shlédnutí tohoto videa se pro vás stane tato práce rutinní záležitostí…

Více už v ale dnešním videu zde, nebo můžete přehrát pod tímto odkazem.
 
– reklama Google Adsense –dtpko.cz
dtpko.cz
Snahou portálu dtpko.cz je vytvářet takový obsah, který není jen odborný. Snažím se zde publikovat články i pro pobavení a inspiraci. Portál dtpko.cz byl založen roku 2013. redakce@dtpko.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *