Photoshop – Jak vytvořit reálně (vy)padající sníh v jakékoli fotografii
27.11.2017
Několik užitečných stránek, které můžete použít na efekty fotografií
19.1.2018
Ukázat vše

Photoshop – Jak vytvořit zajímavé fotografie pomocí obrysů

Mezi moje oblíbené fotografie kromě jiných, patří také siluety na nějakém výrazném pozadí. Právě dnešní tutoriál je zaměřen na tvorbu obrysů a siluet. Ukážeme si, jak celkem snadno vytvořit z jakéhokoli objektu obrys vyplněný černou barvou a ten umístíme v naší montáži na pozadí se západem slunce.

 

– reklama Google Adsense –


Když jsem přemýšlel, kterým tutoriálem začneme rok 2018, padla volba právě na tento a půjde o celkem snadnou a velmi efektní montáž. Nejprve si ukážeme jak jednotlivé fotografie vykrýt a umístit do naší montáže, kde využijeme masku objektu k vyplnění černou barvou. Je až s podivem, kolik lidí toto snadné a dobře modifikovatelné vyplnění, které používám v tutoriálu nepoužívá a vetšinou vrstvu vyplňují přes klasické “vyplnit” v menu úpravy (Shift F5).

Tímto postupem se však připravíte o možnost vyplněnou barvu snadno změnit, proto doporučuji barevnou výplň provádět přes záložku “nová vrstva výplně nebo úprav” / plná barva – Pokud potřebujete aplikovat efekt, který by na takto vyplněnou vrstvu s barvou nefungoval, určitě ji nerastrujte, ale převeďte na inteligentní objekt.

A teď zpátky k našemu tutoriálu. Vyplněním tmavou plnou plochou barvy, nám vznikne černá silueta, kterou může být – člověk, nějaké zvíře objekt, v podstatě cokoli, co potřebujeme zvýraznit na nějakém kontrastním pozadí.Bonusem na závěr tohoto tutoriálu je vytvoření a deformování stínu. Kromě postupu který najdete na našem kanálu dtpko youtube, máte možnost stáhout si zde totožné fotografie z tutoriálu a vyzkoušet si stejný postup.

Doufám, že se vám tento postup bude líbit a bude patřit tento tutoriál mezi ty snadnější. Video můžete sledovat na youtube zde

 
– reklama Google Adsense –dtpko.cz
dtpko.cz
Snahou portálu dtpko.cz je vytvářet takový obsah, který není jen odborný. Snažím se zde publikovat články i pro pobavení a inspiraci. Portál dtpko.cz byl založen roku 2013. redakce@dtpko.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *