Předem tohoto článku chci upozornit, že na těchto stránkách najdete také snadné úpravy fotografií, různé efekty, retuše a jiné triky pro Adobe Photoshop a najdete je zde.
Na kanálu dtpko YouTube vyšel tutoriál se stejným názvem jako titulek tohoto článku, kde si ukážeme tři různé techniky na přidání dynamického rozoostření a hloubky ostrosti do fotografie. V první části tohoto tutoriálu si ukážeme efekt rozoostřeného pozadí se zaostřeným, pohybujícím se objektem. V této technice za pomoci vrstev, efektu rozmáznutí a kruhového rozostření docílíme efektu, jako na obr. 1a před úpravou a obr. 1b po úpravě naším postupem.
Obr. 1a před úpravou
Obr. 1b po úpravě v našem tutoriálu
U druhého příkladu půjde o podobný postup, nejprve si objekt oddělíme od pozadí a následně na pozadí aplikujeme efekt ZOOM. Tato technika je celkem snadná a výsledný efekt je velmi dynamický. Ukázka před a po aplikování techniky je na obr. 2a a 2b.
Obr. 2a před úpravou
Obr. 2b po úpravě v našem tutoriálu
Třetím postupem a troufám si říci, že né tak známým, je aplikování efektu rozostření za pomoci masky a efektu rozostření objektivu. Schválně jsem v tomto tutoriálu zmínil právě tuto techniku, která může najít široké uplatnění při úpravě vašich fotografií. Podobného výsledku by šlo dosáhnout více způsoby, například efektem rozostření clony z filtru galerie rozostření, nebo rozostřením povrchu, které jsme si ukázali v minulých tutoriálech na kanálu dtpko YouTube. Ukázka před a po aplikování techniky je na obr. 3a a 3b.
Obr. 3a před úpravou
Obr. 3b po úpravě v našem tutoriálu
Doufám, že vám tyto tři postupy pomohou při úpravě vašich fotografií a věřím, že se vám náš poslední tutoriál v tomto roce, bude líbit.
– redakce dtpko.cz –
Key:
#efekt zoom #efekt motion #hloubka ostrosti #efekty ve fotografii
#Photoshop tutorial česky #jak vytvořit hloubku ostrosti #Jak ve fotografii rozostřit pozadí