Photoshop – Animovaný sníh v jakékoli fotografii
9.10.2016
Photoshop – Rychlé vymaskování zvířecí srsti a základy fotomanipulace
29.10.2016
Ukázat vše

Photoshop – Automatické doretušování chybějících částí fotografie

Při dtp práci hlavně v tištěné reklamě se velmi často setkáme se situací, kdy je potřeba natáhnout okraj fotky ať už z důvodu potřebné spadávky, nebo zkrátka jen proto, aby se mohl z fotky udělat jiný, ideální výřez.

 

– reklama Google Adsense –


Způsobů, jak tyto chybějící části doretušovat je více a jde o postupy více či méně náročné. V dnešním článku chceme upozornit na videotutoriál, který vyšel na kanálu dtpko YouTube a věnuje se tématu automatického doretušování chybějících částí fotografie.

Nástroj, který používáme v tomto videotutoriálu se jmenuje “vyplnit podle obsahu” a je velmi chytrým nástrojem, který v novějších verzích photoshopu funguje skoro dokonale.
Tento nástroj za pomoci výběru části fotky například lasem a následného vyplnění této části s nastavením “podle obsahu” sám dopočítá (doretušuje), dle okrajů daného výběru, zbytek chybějící fotografie.

Jde o postup, který v mnoha situacích usnadní a urychlí retuše. Na některé plochy jako například nebe, voda, nebo jiné části krajiny funguje skvěle. Jde tak o jedno z rychlých řešení, které je možné k těmto druhům retuší využít. Více již v dnešním videotutoriálu zde.


– reklama Google Adsense –dtpko.cz
dtpko.cz
Snahou portálu dtpko.cz je vytvářet takový obsah, který není jen odborný. Snažím se zde publikovat články i pro pobavení a inspiraci. Portál dtpko.cz byl založen roku 2013. redakce@dtpko.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *