Photoshop – Jak přebarvit bílé oblečení, nebo cokoli v bílé barvě
12.5.2020
Prémiové tutoriály Adobe Photoshop a PATREON dtpko.cz
18.5.2020
Ukázat vše

Jak vznikl program Adobe Photoshop

Tutoriálů na Photoshop už tu bylo opravdu hodně, ale nikdy mě nenapadlo zamyslet se nad tím, kde se vlastně vzal program Adobe Photoshop. Prostě mi dlouho stačilo, že když se řekne Photoshop v hlavě, asi nejen mě naskočí, že autorem a distributorem je firma Adobe, ale co je v pozadí první verze? celkem zajímavý příběh…

 

– reklama Google Adsense –


Jednou za čas publikuju video, které odlehčí výukové tutoriály a tak jsem se tentokrát rozhodl udělat krátké video o tom, kdo je autorem první verze Photosopu a jak vznikl třeba samotný název.

Já osobně si pamatuju, když jsem viděl na počítači Apple verzi Photoshopu 1.0 a hrál jsem si s některými nástroji, které tam jsou dodnes. Pracovat a více používat jsem začal až verzi 3.0 a pak už jsem nevynechal ani jednu verzi. Nejprve jsem používal Photoshop pro Windows a od verze CC už jsem tento program neotevřel nikde jinde, než v prostředí Apple OSX.

Pokud vás tedy zajímá, kdo udělal první verzi Adobe Photoshop a co předcházelo spolupráci a podepsání smlouvy s Adobe, tak nabízím toto krátké video. Budu rád, když mi pod článek, nebo k tomuto videu napíšete jakou verzi pamatujete a aktuálně používáte vy.
 


– reklama Google Adsense –dtpko.cz
dtpko.cz
Stránky dtpko.cz byly založeny v roce 2013. Tento web je moje volnočasová aktivita. Za jakoukoli podporu tohoto projektu moc děkuji... Kurzy: www.dtpko.cz/kurzy1 Patreon: www.patreon.com/dtpko Donate: www.dtpko.cz/donate1 kontakt: redakce@dtpko.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *