7 tipů pro Adobe Photoshop – LIVE stream start!
8.11.2018
Hodně štěstí do nového roku – PF 2019
30.12.2018
Ukázat vše

Jak vyretušovat skoro cokoli – Adobe Photoshop CZ tutorial – LIVE stream #2

Na kanálu dtpko.cz proběhl tuto neděli 25. 11. druhý livestream, tentokrát na téma retuše. Jsem rád, že opět dorazil slušný počet sledujících diváků v reálném čase a pro ty, co neměli možnost být On-Line, vychází tento článek s odkazem na záznam livestreamovaného tutoriálu.

 

– reklama Google Adsense –


Retuše jsou téma, kterému by určitě slušelo více částí a 50. minut prostoru, které jsem rozložil na 7. kapitol, bylo časově jen tak tak. Tutoriál se skládal ze základních nástrojů pro retušování a plynule přešel na další nástroje a funkce, které ve Photoshopu retuše dost urychlují. Níže najdete jednotlivé části a možnost přehrát si jen určitou část ze streamu. 
 
Vzhledem k objemu práce, který se mi před Vánocema hromadí, to byl asi poslední videotutoriál v tomto roce a publikovat už v prosinci budu pouze PF2019, které bude samozřejmě vytvořeno také kompletně v Adobe Photoshop.
 
Na co se můžete těšit:
1. Nejpoužívanější retušovací nástroje 3:56 – Klonovací razítko, bodový retušovcí štětec, a záplata. Kdy který použít a jak je používat.
2. Jak retušovat nedestruktivně 21:46 – Ukážeme si co to přesně znamená nedestruktivní retuš a jak nedestruktivně retušovat a proč je tento postup důležitý.
3. Různé techniky retušování 27:55 za pomoci všech dostupných nástrojů Photoshopu
4. Přesun podle obsahu 28:25
5. Vyplnit podle obsahu 33:23
6. Zvětšit podle obsahu 40:46
7. Úběžný bod (retušování v perspektivě) 43:08
 


– reklama Google Adsense –dtpko.cz
dtpko.cz
Stránky dtpko.cz byly založeny v roce 2013. Tento web je moje volnočasová aktivita. Za jakoukoli podporu tohoto projektu moc děkuji... Kurzy: www.dtpko.cz/kurzy1 Patreon: www.patreon.com/dtpko Donate: www.dtpko.cz/donate1 kontakt: redakce@dtpko.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *