Photoshop – Jak se dělá reklama na MS v hokeji
28.4.2016
Photoshop – Textové efekty – 2. díl Karbonový efekt
29.5.2016
Ukázat vše

Indesign – Jak vytvořit rozostřený text s možností editace

Aplikace Adobe zvládají velké množství efektů a na našem serveru píšeme výhradně o nejrozšířenější trojici programů pro grafiky Photoshop, Ilustrátor a Indesign. Dnes na téma rozostřené písmo v Indesignu.

 

– reklama Google Adsense –


Když se zeptáte někoho, kdo pracuje v aplikacích Adobe, jak udělat rozostřený text v ilustrátoru nebo ve Photoshopu, asi vám bez problémů odpoví, jak na to. Když položíte stejný dotaz někomu, kdo pracuje v Indesignu, jeho první reakce pravděpodobně bude, že to nejde.

O základních efektech s písmem jsme psali v tomto článku “Indesign – efekty, které je dobré znát” zde. Dnes si ukážeme, že vytvořit v Indesignu rozostřený text s možností editace, je vlastně jen dobře nastavený efekt. Jednoduchým postupem vytvoříme rozostřené písmo, které s tímto efektem půjde přepisovat. Více již ale v dnešním videu, které můžete sledovat na dtpko Youtube kanálu zde.
 


– reklama Google Adsense –dtpko.cz
dtpko.cz
Snahou portálu dtpko.cz je vytvářet takový obsah, který není jen odborný. Snažím se zde publikovat články i pro pobavení a inspiraci. Portál dtpko.cz byl založen roku 2013. redakce@dtpko.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *