Jednoduchý facebook banner ve stylu graffiti
6.12.2014
Photoshop – Nedestruktivní ořezávání obrázků a nedestruktivní retuše
18.1.2015
Ukázat vše

Grafický editor Pixlr je skvělý program na úpravu fotek

Pixlr-NewDnes přinášíme tip na další on-line aplikaci. Jde o editor Pixlr, od firmy Autodesk. Pixlr je nápadně podobný Photoshopu. Není to jen aplikace pro stolní PC, ale i na mobilní zařízení. To vše, navíc, zcela zdarma.

– reklama Google Adsense –


První verze tohoto prográmku se objevila někdy kolem roku 2008. Za vznikem tohoto editoru stojí firma Autodesk. Program není určen pro profesionály (neumí CMYK), ale jeho rozsáhlé funkce si zaslouží, aby tento editor měl krátký článek s videoukázkou na našem serveru.

 Co Pixlr dokáže a jaké formáty podporuje
Autodesk Pixlr je grafický editor na adrese https://pixlr.com, který vám umožní úpravu digitálních fotografií. Zaručena je podpora těchto formátů JPG, PNG, BMP, TIF, GIF a PSD. 

Software obsahuje několik editačních nástrojů, které vám umožní například oříznout a narovnat fotky, použít automatickou korekci, změnit velikost, odstranit červené oči z fotografie, nastavit ohnisko nebo upřesnit úrovně rozostření a dokonce zde najdete i klonovací razítko (mocný nástroj Photoshopu). To vše navíc s českým menu.

Jak už bylo zmíněno v úvodu, pixlr neumí pracovat v režimu CMYK. Vše probíhá v RGB, což je logické u softwaru zcela zdarma. Ale není problém v případě tisku využít nějaký free plugin na převod do CMYK.

Na úpravu vašich fotek pomocí filtrů (křivky, úrovně, color balance, red eye aj.), ořezu banneru do různých velikostí, třeba na facebook nebo youtube, je pixlr skvělým nástrojem. A hlavně je všude dostupný, protože je on-line, a je zcela zdarma!

Krátké video s ukázkou tohoto editoru na youtube zde

Doporučujeme přepnout do režimu HD

pixlr


Program najdete na této adrese https://pixlr.com

 

– PaGun –
– reklama Google Adsense –dtpko.cz
dtpko.cz
Snahou portálu dtpko.cz je vytvářet takový obsah, který není jen odborný. Snažím se zde publikovat články i pro pobavení a inspiraci. Portál dtpko.cz byl založen roku 2013. redakce@dtpko.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *