Indesign 2019 – Novinky které mě zaujaly
27.10.2018
Jak vyretušovat skoro cokoli – Adobe Photoshop CZ tutorial – LIVE stream #2
26.11.2018
Ukázat vše

7 tipů pro Adobe Photoshop – LIVE stream start!

Na kanálu dtpko YouTube proběhl první streamovaný tutoriál, kde jsem ukázal několik tipů, ke kterým si sledující diváci mohli napsat dotaz, popřípadě upravit směr, kterým se tento tutoriál dále posouval.

 

– reklama Google Adsense –


Musím uznat, že streamovat je o dost jiné, než udělat video a to pak v klidu večer (spíše v noci) sestříhat. Byla to dobrá zkušenost a jsem rád, že jsem se po nekonečném technickém ladění a přípravě na stream konečně přenesl přes první vysílání v reálném čase. Je pravda, že o livestreamech jsem přemýšlel už dlouho. Poprvé jsem slíbil začátek streamu při 2000 odběratelých, které jsme překročili od mého slibu celkem rychle někdy koncem roku 2017.

Jenže není to jen o tom zapnout nahrávání a stream běží, jak jsme zjistil, a tak jsem postupně začal odkrývat programy jako OBS, nastavení Streamlabs, různé pluginy, efekty, výběr kamery atd. Měl jsem pocit, že to snad nikdy neodladim, protože když už to vypadalo nadějně, vždy jsem skončil na něčem, kde jsem nevěděl jak to udělat, nebo jak určitý požadavek, efekt nastavit, zkrátka jak to celé ovládat a řešit.

Takže výsledkem bylo několika hodinové čtení a sledování videí jak nastavit stream a OBS. Hodně se věci posunuly, když jsem objevil streamovaní pomocí dvou monitorů, takže jsem začal nastavovat OBS tak, aby na jednom monitoru byl Photoshop (v rozlišení 1920×1080 px) a na obrazovce iMacu kompletní obrazovka ze streamu Photoshopu v okně OBS, včetně všech ovládacích prvků i YouTube chatu. Zde jsem ocenil rozlišení 2560×1440, kam se všechno krásně vejde a mám iMac jako hlavní streamovací základnu.Když by to asi viděl někdo, kdo má se streamem v OBS zkušenosti, asi by nevěřil svým očím a poradil by mi, jak věci které považuji za “geniálně vyřešené” 😀 udělat daleko snadněji, ale takového člověka jsem k ruce neměl a aktuálně ani nemám. Co jsem se bavil s lidma, tak streamovat na macu je prý odvaha sama o sobě, ale nepřišlo mi krom některých pluginů, že je něco zásadně jinak, než na PC. Stejně pro mě představa, že streamuju na PC s Photoshopem pro PC byla tak děsivá, že jsem se jasně rozhodl, že stream bude na MAC (OSX), nebo vůbec.

Dost tedy popisovaní toho, jaká byla cesta ke streamovaní a vrhneme se na obsah prvního streamu. Jak titulek napovídá půjde o jednotlivé tipy a jejich popis a přehrání jednotlivých tipů najdete níže:

 

2:00   1. Rotování plátna
5:08   2. Otevření stejné fotky ve dvou oknech pro úpravy
7:18   3. Mnohoúhelníkové laso a klávesa Backspace
8:58   4. Jak Rychle vybrat objekt
15:56 5. Specialni režim duplikování
19:17 6. Natočeni a zrcadlení klonovacího razitka
24:02 7. Transformace a přesun výběru

 

První Livestream nebyl určitě bez chyb a jsou tam místa, které bych pro klasické video ještě asi upravil. Reakce od vás jsou ale na první stream pozitivní a za to jsme moc rád. Tohle je prostě LIVE a střih není možný! je to úplně jiný druh prezentace, než jsem byl zvyklý dosud dělat. Pokud si nebudete chtít nechat ujít další stream určitě sledujte kanál dtpko.cz, a ideální je zapnout si také notifikace (symbol zvonečku), které vás na LIVE stream upozorní.  Oznamovat stream budu buďto umístěním pozvánky na youtube kanál, jako tomu bylo u prvního vysílání a také v menu dtpko/tutoriály a kurzy + také toto upozornění najdete na Facebooku dtpko.cz.

 
– reklama Google Adsense –dtpko.cz
dtpko.cz
Snahou portálu dtpko.cz je vytvářet takový obsah, který není jen odborný. Snažím se zde publikovat články i pro pobavení a inspiraci. Portál dtpko.cz byl založen roku 2013. redakce@dtpko.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *